czwartek, 23 października 2014

Spotkanie trzydzieste pierwsze

Graniastosłupy w nowej odsłonie - bardzo proste propozycje złożenia galerii graniastosłupów. Również nieco trudniejsze modele, które w łatwy sposób można przerobić na efektowne torebeczki np. do zapakowania niewielkich słodkich upominków. A na koniec pudełeczko Nicka Robinsona. Tym wszystkim zajmowaliśmy się na naszym październikowym spotkaniu. Dyskutowaliśmy również o możliwościach wykorzystania prezentowanych modeli na zajęciach, sformułowaliśmy kilka zadań-problemów do pracy z uczniami na różnych etapach edukacji.
Prezentowane zagadnienia znakomicie wpisywały się w podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2014 - 2015, a mianowicie:
  1. Wspieranie rozwoju dziecka młodszego na pierwszym i kolejnych etapach edukacyjnych w związku z obniżeniem wieku realizacji obowiązku szkolnego (propozycje z naszych warsztatów: manipulowanie bryłami, badanie ich własności, rozwijanie sprawności manualnych oraz wyobraźni przestrzennej ...)
  2. Podniesienie jakości kształcenia ponadgimnazjalnego w zakresie umiejętności określonych w PP, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności w zakresie matematyki (spostrzeżenia z naszych warsztatów: wiadomości i umiejętności ucznia szkoły podstawowej i gimnazjum stanowią bazę dla jakość kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej)
  3. Profilaktyka agresji i przemocy w szkole (propozycje z naszych warsztatów: sztuka łagodzi obyczaje, a przecież origami to sztuka składania papieru...)
  4. Edukacja włączająca uczniów niepełnosprawnych (propozycje z naszych warsztatów: wspólna praca wszystkich uczniów, możliwość wykorzystania na różnych poziomach edukacji, możliwość kontaktu z modelami --> patrz punkt 1.)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz